تخصص و ولایتمداری ویژگی بارز وزیر پیشنهادی کار است


پاعلم 1400/06/01 دقیقه مطالعه
تخصص و ولایتمداری ویژگی بارز وزیر پیشنهادی کار است


“علی آشتاب” روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به سوابق کاری، تخصص، دانش و علمی که عبدالملکی در حوزه های اقتصادی دارد  با موضوع اشتغال به خوبی آشنا است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) تاثیر عمده ای در آشنایی عبدالملکی با مشاغل خرد و تاثیرگذار داشته است ادامه داد: وزیر پیشنهادی کار آشنایی کاملی با سیاست های اقتصادی و راهکارهای ایجاد اشتغال دارد.

وی تصریح کرد: همچنین عضویت عبدالملکی در صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان عضو هیات امنا عامل تسلط کامل وی بر مسائل و مشکلات این قشر است و موجب شده است گزینه بسیار مطلوبی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد.

آشتاب گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین مشکلات مردم اشتغال است، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به راهکارهای ایجاد اشتغال تسلط کامل دارد پس می تواند با مدیریت این موضوع در سطح کلان و ابلاغ سیاست های اشتغالزایی در استان ها متناسب با ظرفیت های هر منطقه، اتفاقات مثبتی را رقم بزند.

وی افزود: عبدالملکی جوان است و با توجه به تخصص و پاک دستی او، اکنون امیدواری بسیاری در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شده است چراکه این وزارتخانه با بنگاههای اقتصادی، صندوق های بازنشستگی و دستگاه های مختلف ارتباط دارد و شناخت او می تواند زمینه  ساز یک حرکت رو به رشد در مجموعه باشد.

وی اضافه کرد: لرستان ظرفیت خوبی در کشاورزی، گردشگری و صنعت دارد و باید سند توسعه ای برای آن تدوین شود و مبنا قرار گیرد که نگاه علمی عبدالملکی به مسایل اقتصادی می تواند با هدایت و تخصیص منابع، سوق دادن سرمایه گذاران به استان و بهره گیری از ظرفیت شرکت های هلدینگی وزارت کار برای ایجاد بنگاه های اقتصادی کمک کند.

آشتاب گفت: اعمال مشوق های سرمایه گذاری، بیمه، مالیات، یارانه دستمزد و مشاغل خرد و خانگی و و توسعه بنگاه های بزرگ نیز زمینه های ایجاد اشتغال و رونق تولید در لرستان هستند که باید مورد توجه وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

عبدالملکی که تاکنون معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده متولد چهارم فروردین ماه سال ۱۳۶۰ است و مدرک دکتری اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان گرفته و عضویت هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) را در کارنامه خود دارد.

از جمله سوابق وی می توان به عضویت هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور بین سال‌های ۸۹ تا ۹۱ و سمت مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی از سال ۸۵ تا ۸۸ اشاره کرد.

همچنین سابقه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین‌المللی بانک جهانی- فرانسه در سال ۲۰۱۰ و دبیر سمینار بین‌المللی بازنگری در «گزارش توسعه جهانی ۲۰۰۹» در کارنامه حجت عبدالملکی به ثبت رسیده است.

وی از سال ۹۴ که به عنوان دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

دبیر اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، معاون رییس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام، عضو شورای فقهی صنعت بیمه (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران)، مدیر بنیاد دانشنامه اقتصاد اسلامی و مجری ویرایش اول دانشنامه، دبیر علمی همایش بین المللی وقف و تمدن اسلامی، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام، نظریه پرداز ملی در حوزه اقتصاد مقاومتی، صاحب نظر و چهره بین المللی در حوزه اقتصاد اسلامی و اقتصاد منطقه‌ای، تحلیل‌گر ارشد مسائل اقتصادی داخلی و بین المللی در رسانه های داخلی (صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، روزنامه ها و سایت های تخصصی، خبری و تحلیلی) و رسانه های خارجی (روزنامه ها، سایت های خبری- تحلیلی و …) از دیگر سوابق حجت عبدالملکی است.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم از ۳۰ مردادماه امسال شروع شد و همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :