تحکم‌گرایی و اجبار، خودپسندی و افزون خواهی از آفات مدیریت است


پاعلم 1400/08/24 دقیقه مطالعه
تحکم‌گرایی و اجبار، خودپسندی و افزون خواهی از آفات مدیریت است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: تحکم‌گرایی و اجبار، خودپسندی و افزون خواهی از آفات مدیریت است.

محمد مهرافزون در جلسه با مدیران مدارس متوسطه دوم آموزش و پرورش بروجرد که امروز ۲۴ آبان‌ماه پیرامون کیفیت بخشی، آموزش در فضای مجازی و حضوری و بازگشایی مدارس در سالن گروه‌های آموزشی برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت یک روش آگاهانه، هنرمندانه و خلاقانه با امکانات و تجهیزات مادی و معنوی در یک سازمان که در راستای دست یافتن به یکسری اهداف مشخص ومعینی حرکت می‌کند.

وی با اشاره به آفات مدیریت تصریح کرد: حضرت علی(ع) در باره اینکه خود بزرگ بینی باعث کوتاهی در برنامه‌ریزی می‌شود، فرمود: من اعجب بحسن حالته قصرعن حسن حیلته کسی‌که به خوبی‌های خود مغرور شود، در برنامه‌ریزی کوتاهی خواهد کرد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد خاطرنشان کرد: تحکم‌گرایی واجبار، خودپسندی، افزون خواهی و برتری بردیگران، تقدم رابطه بر ضابطه، خود را تافته جدا دانستن، عدم برنامه‌ریزی و دقت کار، ناسپاسی و قدردان نبودن، حبّ ثناء و مدح و… و. ازجمله مهمترین آفات مدیریت است.

مهرافزون خاطرنشان کرد: مدیران جامعه اسلامی باید دارای ویژگی‌هایی باشند تا بتوانند با استخراج آن مفاهیم و درهم آمیختن آن‌ها با توانایی‌های ذاتی و شخصیتی خود به مدیرانی تبدیل شوند که از عهده وظایف و تکالیف الهی و اجرایی برآیند.

وی اضافه کرد: همچنین باید با شناخت آفات و آسیب‌های این مقام، راه عبور سالم از آن‌ها را یافت و در انجام وظایف از آن‌ها دوری کنند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: از آنجا که ویژگی‌های منفی مدیران، شخصیّت آنان را فرسوده، دریچه‌های تعامل متقابلِ فی‌ما بین را مسدود نموده است و به حُسن روابط، خدشه وارد می‌کنند.

مهرافزون در برابر آفات مدیریت از عوامل موفقیت یک مدیر در کار خود نیز نام برد که مدیران موفق از اول راه هدف وغایت کار خود را مشخص می‌کنند، افزود: یک مدیر خوب با توجه به شناخت کافی نسبت به حوزه کاری و نیروی انسانی خود تفویض اختیار می‌کند و می‌داند که مسئولیت با اختیار رابطه مستقیم دارد با تفویض اختیار کارکنان قادر خواهند بود تا در موقعیت‌های مختلف بدون اینکه به  مدیر مراجعه کنند عمل کرده و تصمیم‌گیری کنند.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های تشویق و تقویت منابع انسانی نشان دادن اعتماد از طریق دادن اختیار به آنها است. تفویض موثر مزایایی را ایجاد می‌کند که هم کارمند و هم مدیر از آن بهره‌مند می‌شوند. تفویض مدیران را قادر می‌سازد تا بر وظایف مدیریتی خود تمرکز کنند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد اعتماد به نفس و ایجاد روابط انسانی در محیط کار را از دیگر عوامل مهم موفقیت یک مدیریت سازنده دانست و اظهار کرد: یک مدیر موفق باید شور واشتیاق به کار را در محیط کاری خود پرورش دهد وهمانطور که صلاحیت و دانش یک فرد برای انتخاب وی به عنوان مدیر مهم است، میزان اعتماد به نفس او نیز برای مدیریت مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار ‌است.

مهرافزون تصریح کرد: واضح است که اگر کسی به خود اعتماد نداشته باشد نمی‌تواند اعتماد دیگران را نیز جلب کند و مجموعه تحت تاثیر خود را به سوی موفقیت بکشاند و با ایجاد محیطی دوستانه و صمیمانه  از پتانسیل همه افراد گروه به نحو احسن استفاده کند بدون آنکه محیط خسته کننده وکسل آور باشد.

وی در باب تقسیم و تنظیم وقت و برنامه ریزی، خاطرنشان کرد: پراکندگی و عدم برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از وقت و زمان موجب هدر رفتن سرمایه انسانی و مالی حوزه کاری یک مدیر می‌شود و تمرکز بر تقویت مدیریت زمان و مهارت برنامه‌ریزی کلید اولیه موفقیت یک مدیر است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد اضافه کرد: مدیریت زمان و مهارت برنامه‌ریزی در واقع، فرآیند سازماندهی و برنامه‌ریزی مدت زمان فعالیت است و منظم بودن و سازمان‌دهی کارها، اولین اصل مدیریت زمان است. این منظم بودن باید در تمام موارد از زندگی شخصی تا حتی میز کار و انجام وظایف روزانه‌ صورت گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

14 + 1 =

0 دیدگاه

Choose a style: