تجهیز بیمارستان شهید مدنی مرکز لرستان به سی‌تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس


پاعلم 1400/03/12 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تجهیز بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد به سی‌تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس خبر داد.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لرستان یکی از محروم‌ترین استان‌هاست و یکی از مهمترین عوامل عدم توسعه‌یافتگی این استان، بخش بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: حتی شاخص‌های بهداشت و درمان در بعضی از شهرستان‌های لرستان کمتر از ۵۰ درصد است.

ابراهیمی افزود: پزشکان متخصص و فوق تخصص‌ قلب در لرستان به علت نبود دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی خیلی از بیماران را به استان‌های دیگر از جمله تهران ارجاع می‌دادند و وجود این دستگاه برای ما یک ضرورت بود.

نماینده مردم سلسله و دلفان افزود: چون خودم هم فوق تخصص قلب هستم از همان روزهای ابتدایی ورود به مجلس از وزیر بهداشت خواستم در راستای بهبود تجهیزات و امکانات پزشکی در بیمارستان‌های لرستان و به ویژه مرکز استان که می‌تواند کل لرستان را پوشش بدهد اعتبار کافی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بدهد.

وی اضافه کرد: یکی از مواردی که از وزیر درخواست کردم خرید همین دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی بود و در کارگروه‌هایی شرکت کردیم که بعضی از اعضا می‌گفتند لرستان نیازی به این دستگاه ندارد و ابتدا می‌خواستند ۱۲۸ اسلایس بدهند که باز هم با پیگیری‌های زیاد آن را به ۲۵۶ اسلایس رساندم و در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد به کار گرفته می‌شود.

ابراهیمی گفت: این آنژیوگرافی از جمله پیشرفته‌ترین دستگاه‌های  موجود در کشور است که تنها در مرکز قلب تهران و همچنین مرکز شهید رجایی موجود است.

نماینده مردم سلسله و دلفان گفت: این دستگاه در حالی فراهم شده که بسیاری از استان‌های برخوردار نیز چنین تجهیزاتی را ندارند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

5 × پنج =

0 دیدگاه