تبعیض ها را کاهش دادیم


پاعلم 1400/10/07 دقیقه مطالعه
تبعیض ها را کاهش دادیم

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ شهاب الدین عزیزی خادم در مراسم بازدید انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و جمعی از مسئولان ورزشی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان گفت: ممنونم از انسیه خزعلی و  کاظم پور که در اردوی امروز حاضر شدند. وزیر هم قرار بود در اردوی امروز حضور داشته باشد اما جلسه ای در وزارت امورخارجه داشت ولی قرار شد برای اعزام تیم به جام ملت های آسیا حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: صعود تیم بزرگسال را که تاریخ شکن و افتخار آفرین بود را تبریک می گویم. امروز هر ایرانی به تیم بزرگسال مردان به دلیل رکود شکنی کرد افتخار می کند. لطف الهی بود که به ما کمک کرد. این موضوع کاملا یک موضوع کمی و کیفی است و کمیت آن را می توان اندازه گیری کرد. کسی نمی تواند فراموش کند ۷ ماه پیش وضعیت تیم ملی چگونه بود اما امروز قاره کهن به تیم ایران افتخار می‌کند که بدون شکست در صدر قرار دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به شرایط تیم مردان هم گفت: سریع ترین و ارزان ترین صعود در آسیا در حال رقم خوردن است. فقط نباید فراموش کنیم کجا بودیم و امروز کجا هستیم. از خداوند تشکر می‌کنم.

عزیزی خادم درباره تیم بانوان تصریح کرد: تیم ملی فوتبال بانوان هم راستا با مردان تاریخ شکنی کرد و این هم مبتنی بر رفتار جمعی است. فدراسیون باید به مسیری می رفت که تیمی که از رنکینگ خارج شده بود را وارد مسیر کند. آنها در مسیری پرتلاطم قدم گذاشتند و به موفقیت رسیدند. فدراسیون نیز از این تیم حمایت کرد و سعی کردیم تبعیض را در کاهش دهیم. با وجود مشکلات مالی تلاش ما این بود تا امکانات مناسبی در اختیار تیم قرار دهیم و بیش از ۱۰ اردو هم برگزار کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اولین بار است معاون بانوان رییس جمهوری در اردوی تیم ملی زنان حضور پیدا می‌کند و این مساله نشان از که نگاه‌ها به سمت تغییر و توسعه فوتبال زنان است.امیدوارم در نهایت بتوانیم نگاه برابری ایجاد کنیم.

وی افزود: تیم ملی فوتبال بانوان بسیار با انگیزه است و جا دارد از حضور مسوولان وزارت ورزش و ریاست جمهوری تشکر کنم. اکنون امکانات آنها با تیم مردان یکی است و امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیا سربلند شوند و اگر نتیجه نگیرند هم اتفاقی رخ نمی‌دهد. همانگونه که فوتبال مردان با افتخار در صدر قاره کهن قرار دارد و دارای لیگ منسجمی است باید تلاش کنیم در بانوان هم روز به روز شرایط بهتری داشته باشیم.

وی در خصوص تیم مردان نیز گفت: هیچ فردی نمی‌تواند فراموش کند که هفت ماه پیش تیم ملی ایران در چه وضعیتی قرار داشت و امروز در صدر رنکینگ تیم‌های ملی بدون شکست قرار دارد. این مهم به لطف همکاری، قاب صادقانه و نیت دوست رخ داده و این مسیر پرتلاطم هموار شد. باید از کادرفنی و بازیکنان تیم ملی تشکر کنم چراکه سریعترین و ارزان‌ترین صعود رخ داده است.

عزیزی خادم اضافه کرد: آینده فوتبال فقط مردان نیست بلکه آینده فوتبال رده زنان، امید و تیم های پایه است. بر اساس آموزه های اسلامی نمی‌توانیم یک بخش را نبینیم. این ها انگیزه بانوان را مضاعف خواهد ‌کرد. آرزوی بهترین ها را دارم.

رییس فدراسیون در پایان خاطر نشان کرد: استعدادیابی در چهار بخش انجام شده است.   همچنین برای اولین بار در بخش بانوان استعدادیابی صورت گرفته است. استعدادیابی در بخش فوتسال نیز از هفته آینده آغاز می شود. نگاه فدراسیون برابر جنسیتی و استفاده از فرصت ها است. بارها گفته‌ایم نتیجه هم نگرفتید مهم نیست، امروز امکانات بانوان برابر آقایان است و از حداکثر بضاعت خود استفاده می‌کنند. تقویت و گسترش فوتبال ملی وظیفه فدراسیون فوتبال است چرا که این فدراسیون به شعار فوتبال برای همه قائل هستیم و نگاه ما چه در بخش زنان و چه در بخش مردان متوازن و توسعه گرایانه است.

منبع: فدراسیون فوتبال

پایگاه خبری پاعلم – احمد بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یک × دو =

0 دیدگاه

Choose a style: