بین شیعه و سنی اتحاد شکل گرفته است


پاعلم 1400/07/30 دقیقه مطالعه
بین شیعه و سنی اتحاد شکل گرفته است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: بین شیعه و سنی اتحاد شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی، در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: از رسالت‌های سنگین پیامبر اکرم(ص) در تمام دوران پیامبری دعوت به وحدت و اتحاد به‌ویژه بین مسلمانان بود.

وی اظهار کرد: نبی مکرم اسلام حتی اگر غیرمسلمانی به سمت اسلام قدم برمی‌داشت با آغوش باز او را می‌پذیرفت و در طول جنگ‌های دوران اسلام اگر اسیری می‌گرفت با او با احترام رفتار می‌کرد.

غلامی با اشاره به اینکه رسالت اصلی پیامبر اکرم(ص) تربیت انسان بود، اضافه کرد: پیامبر(ص) به وظیفه ذاتی خود عمل کرد، تمام پادشاهان و حکومت‌ها پس از سالیان به فراموشی سپرده شدند، اما روش و سنت پیامبر(ص) که برگرفته از عنایت الهی بود هر روز افرادی به پیروانش اضافه می‌شود و فراتر از آن چیزی که در ذهن دشمنان بود از همه مرزها گذشت و همه مغزها را فتح کرد و به‌عنوان یک ارزش، ایده و دین کامل مطرح است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه دشمنان اسلام‌ستیزی را در دستور کار خود قرار داده‌اند که خوابی تعبیر نشدنی است و دچار شکست خواهند شد، بیان کرد: اسلام مانند گذشته مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت و دین و مکتب پیامبر اکرم(ص) جهانی خواهد شد.

غلامی با اشاره به اینکه امروز هیچ کشوری در جهان نیست که حتی یک نفر در آن پیرو اسلام نباشد، اظهارکرد: اسلام مغزها و قلب‌ها را تسخیر کرده و همین محوری شد که مسلمانان فراتر از مرزها و فراتر از مذهب بین شیعه و سنی این اتحاد شکل بگیرد، به‌طوری که امروز اهل تسنن در مراسم شیعه حضور پیدا می‌کنند که این همان نقطه عطفی است که پیامبر اکرم(ص) شکل دادند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان افزود: امروز دولت سیزدهم برای برطرف شدن مشکلات فرق و ادیان مختلف مشاور انتخاب می‌کنند که این نتیجه درسی است که از وحدت گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) خطی برای اینکه جداکننده انسانیت در گروه‌ها، اقشار و کشورها باشد، نگذاشت و همه را به دین اسلام دعوت کرد و به‌وسیله برخورد خود قبل از رسالت و به‌وسیله روش و امانت‌داری خود مسیر خدمت به انسانیت را در دستور کار خود داشت.

انتهای خبر

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

17 − دو =

0 دیدگاه

Choose a style: