بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر فیبر نوری در لرستان اجرا شده است


پاعلم 1400/03/04 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیر مخابرات لرستان گفت: بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان اجرا شده است.

نبی اله شمسی فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۴۴۰۶ کیلومتر فیبرنوری در بخش‌های شهری، روستایی و بین‌شهری استان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: این سرانه عدد کمی است و در چهار شهرستان سراب دوره، کوهدشت، رومشکان و پلدختر فاقد این زیرساخت برای مخابرات هستیم.

شمسی‌فر افزود: الان در این چهار شهرستان مستأجر شرکت زیرساخت هستیم و دو فیبر نوری از آنها اجاره کرده‌ایم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان خاطرنشان کرد: در این مناطق سرانه ما نزدیک به صفر است و با برنامه‌هایی که به‌صورت مشترک با اداره‌کل فناوری به پیش می‌بریم این مشکل را به‌زودی در کل استان حل خواهیم کرد.

شمسی فر با اشاره به پروژه‌های در دست‌ساخت، اضافه کرد: ۱۵۰ کیلومتر سال گذشته به استان ابلاغ شد از این ۱۵۰ کیلومتر ۳۵ کیلومتر آن بین شهر نورآباد تا هفت چشمه بود که کامل اجرا شد.

وی بیان کرد: ۱۱۵ کیلومتر باقی‌مانده از این فاز بین خرم‌آباد به پلدختر از مسیر دهلیج بوده که در چهار قطعه تعریف شده قطعه دو و چهار آن کامل شده و قطعه سه و یک پروژه به خاطر تلاقی بیش از حد آن با خطوط لوله نفت و آزادراه متوقف ماند که هم با آزادراه و شرکت خطوط نفت استان به توافق رسیده‌ایم و مجوزها صادر شده است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان ادامه داد: در قطعه سه که بین دهلیج به خوشاب بود مشکلاتی به وجود آمده که در حال توافق یا فسق قرارداد با پیمانکار هستیم.

شمسی فر عنوان کرد: درصددیم بتوانیم با همین پیمانکار یا پیمانکار جدیدی به‌سرعت پروژه را در قطعه سه به اتمام برسانیم؛ قطعه یک را نیز با آزادراه توافق کرده و امیدواریم ظرف ماه‌های آینده این قطعه را به پایان برسانیم.

وی اظهار کرد: اگر قطعه یک را بتوانیم به‌زودی به اتمام برسانیم مسیر زیر بار خواهد رفت و ما کل پروژه ۱۱۵ کیلومتر را نیز به اتمام خواهیم رساند.

مدیر مخابرات منطقه لرستان تصریح کرد: پروژه دیگر، فیبرنوری ویسیان به معمولان و پلدختر است که به قرارگاه خاتم واگذار و قرارداد آن منعقد شده؛ چند هفته گذشته مسیر هم توسط قرارگاه خاتم بازدید شده و صورت‌جلسه و تحویل شده امیدواریم ظرف همین روزها و هفته‌ها تجهیز کارگاه و شروع به عملیات اجرایی کند.

شمسی فر خاطرنشان کرد: پروژه اتصال فیبرنوری خرم‌آباد و کوهدشت که قبلاً تا پل کشکان رفته بود از پل کشکان تا کوهدشت به قرارگاه خاتم واگذار شده است مشابه همین معمولان به ویسیان و پلدختر تحویل شده و امیدواریم آن هم باز همزمان با همین پروژه تجهیز کارگاه و شروع به کار کنند که این مسیر تا کوهدشت برود تا بتوانیم مسیر فیبر استانی را تا کوهدشت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: قطعه ابتدا و انتهای آزادراه هم اخیراً با هماهنگی وزارت ارتباطات و اداره‌کل فناوری به این مجموعه اضافه شده و قرار است ما کل این مسیر را با همکاری آزادراه ادامه دهیم.

این مسئول گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ و اواسط ۱۴۰۱ با بهره‌برداری از این پروژه‌ها سرانه استان افزایش خواهند یافت و شهرستان‌های چهارگانه را از این مشکلات فیبرنوری تک مسیره رهایی خواهیم داد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یک × 2 =

0 دیدگاه