بنیادمسکن لرستان بازسازی بخشی از مناطق زلزله‌زده “اندیکا” را آغاز کرد


پاعلم 1400/08/19 دقیقه مطالعه
بنیادمسکن لرستان بازسازی بخشی از مناطق زلزله‌زده “اندیکا” را آغاز کرد


“مسعود رضایی” روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سه تیم ارزیاب بنیاد مسکن لرستان پس از وقوع زمین لرزه در شهرستان اندیکا به منطقه زلزله زده اعزام شدند و گزارش کاملی از شرایط و وضعیت واحدهای آسیب دیده جمع آوری شد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس با اعزام ماشین آلات سنگین و نیروهای بنیاد مسکن لرستان به بخش ” چولو” در شهرستان اندیکا مستقر شده اند که در برنامه ریزی های اولیه احداث ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد و تعمیر حدود یکهزار واحد مسکونی به آنها محول شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه محول شده به لرستان سخت گذر است و در برخی نقاط نیز ماشین رو نیست ادامه داد: باتوجه به محرومیت منطقه، بنیاد مسکن لرستان تلاش می کند در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، واحدهای احداثی و تعمیری را در نهایت تا بهار آینده تحویل دهد.

رضایی با بیان اینکه کار آواربرداری واحدهای زلزله زده اندیکا در مناطق محول شده به بنیاد مسکن لرستان آغاز شده است تصریح کرد: این نهاد با تمام توان، بکارگیری نیروهای فنی متخصص، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در راستای کاهش آلام مردم رنجدیده اندیکا پای کار است.

وی با تاکید بر ساخت واحدهای احداثی براساس اصول فنی، ضوابط مهندسی و رعایت دقیق مقررات ملی ساختمان تصریح کرد: پیش از این نیز لرستان به عنوان معین در بازسازی مناطق زلزله‌زده اسلام آباد غرب کرمانشاه مشارکت داشت که در میان ۱۳ استان توانمند کشور به عنوان اولین استان ماموریت خود را در بازسازی واحدهای آسیب‌دیده به پایان رساند.

رضایی افزود: تعهد لرستان در اسلام آباد غرب چهار هزار واحد احداثی و ۱۳ هزار واحد تعمیری بود.

در جریان زلزله ۵.۷یشتری ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰ در اندیکا حدود ۹۸۰واحد مسکونی به کلی تخریب و به یکهزار و ۹۳۰ واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد شد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

15 + 14 =

0 دیدگاه

Choose a style: