برنامه‌های دولت سیزدهم توسط افراد توانمند مدیریت شود


پاعلم 1400/07/30 دقیقه مطالعه
برنامه‌های دولت سیزدهم توسط افراد توانمند مدیریت شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهرستان افزود: اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم باید به افراد توانمندی واگذار شود که مسوولیت پذیر، شجاع، مردمی و ساده زیست باشند.

وی با اشاره به برگزاری همایش فصلی ائمه جمعه لرستان اظهار کرد: مشکلات شهرستان های استان توسط امامان جمعه بیان شد و استاندار تا قبل از سفر رییس‌ جمهوری مسایل را بررسی و به هیات دولت تقدیم می‌کند.

وی گفت: مردم لرستان به آرمان های انقلاب اسلامی و ارزش های آن علاقه مند هستند، در این راستا ۶ هزار و ۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده اند و از فساد، مفسد، تبعیض و جذب نیروی بدون ضابطه متنفر هستند.

وی ادامه داد: چنانچه افرادی بخواهند پس از ۴۱ سال به این شیوه عمل کنند بدانند چشمان بیدار قانون در مقابل آنان ایستادگی می‌کند و نخبگان لرستان اجازه نخواهند داد چنین افرادی با این شیوه فعالیت نمایند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه مسوولان باید وعده‌های دولت سیزدهم را عملی کنند گفت: خبرنگاران، خبرگزاری ها و اصحاب رسانه و نخبگان باید آسیب اقدامات ضد قانونی را برای مردم بازگو کنند و تنها منتظر نباشند تا نماینده ولی فقیه در خطبه‌های نماز جمعه بیاناتی داشته باشد و پس از آن به موضوعات اشاره کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: از فعالیت های ارزشمند در راستای خدمت به مردم حمایت می‌شود و در غیر اینصورت نقد و ارائه راهکارها یک وظیفه همگانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز چهارم آبان ۱۳۴۳ و اعتراض امام خمینی (ره) به پذیرش کاپیتولاسیون (قضاوت کنسولی) افزود: اعتراض بنیانگذار انقلاب موجب تبعید ایشان شد و پس از آن پیروزی های پی در پی برای انقلاب اسلامی رقم خورد.

وی همچنین به سوم آبان و سالروز امضای قرارداد ننگین گلستان میان ایران و روسیه اشاره کرد و ادامه داد: نسل جوان باید توجه کند که چگونه شاهان گذشته ۱۴ ولایت را به امپراتوری روسیه واگذار و امام و یارانش چگونه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

وی با اشاره با ساخت اولین مسجد در صدر اسلام گفت: برگزاری نمازهای جمعه، اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، سیاسی همچنین اجرای برنامه‌های متنوع باید با محوریت امام مسجد باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با تاکید بر اینکه مسجد نباید از جمعیت خالی باشد تصریح کرد: نماز جمعه در هر شهر قلب فرهنگی می‌باشد و شکوه آن در هر شهری برطرف کننده مشکلات است بنابراین برگزاری نماز جمعه در تراز انقلاب اسلامی می‌تواند کارگشا باشد.

وی همچنین گفت: گرچه اکنون شیوع کرونا کاهش یافته اما تجربه نشان داده است بی تفاوتی موجب شدت دوباره این ویروس می شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

13 + 9 =

0 دیدگاه

Choose a style: