بخشدار پلدختر: اشتغال همسو با شرایط جدید اقلیمی در پلدختر ایجاد شود

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
مهندس مرتضی کاییدی بخشدار پلدختر

مهندس مرتضی کاییدی بخشدار پلدختر…

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ بخشدار مرکزی پلدختر گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی جدید و تغییرات حریم رودخانه و مسیل ها و با احترام به طبیعت باید تغییراتی در جهت زندگی پایدار و اشتغال همسو با شرایط جدید اتخاذ شود.

مهندس مرتضی کاییدی روز سه شنبه در جلسه پروژه مشترک اشتغال زایی منطقه سیل زده لرستان اظهار داشت: وقوع سیل فروردین ماه سال گذشته شرایط اقتصادی اهالی منطقه را تغییر داده و با از بین رفتن بسیاری از پمپاژهای آبرسانی و موتور پمپ ها زندگی روزمره مردم دستخوش تغییراتی شده است.

وی افزود: بر اثرسیل زمین‌های کشاورزی و باغات کنار رودخانه و مسیل ها در شهرستان پلدخترتخریب شده و بیکاری مفرط قشر آسیب پذیر را فرا گرفته و تاکنون این مشکلات ادامه دارد.

بخشدار مرکزی پلدختر بیان کرد: این گونه مسایل و مشکلات موجود ایجاب میکند همان طور که برای بازسازی خانههای تخریب شده ناشی از سیل اقداماتی انجام میگیرد ضرورت دارد برای احیاء مشاغل نیز در این شهرستان حساب شده و با طرح و برنامه عمل کرد.

وی اضافه کرد: اعطای وام و تسهیلات مالی بدون مطالعه برنامه و آموزش های لازم موجب مقروض شدن کشاورزان و دامداران به بانک ها شده از این رو پیش از احیا کسب و کارها باید ابتدا مطالعات میدانی انجام گیرد و براساس نیاز منطقه و طرح جامع شیوه های راه اندازی مشاغل جدید به اهالی معرفی و آموزش داده شود.

این جلسه با حضور معاونان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، روسای دستگاه های اجرایی، شورا و دهیاران بخش مرکزی پلدختر درمحل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

خبرنگار: حجت بساطی زاده

۰

بدون دیدگاه

logo-samandehi

پایگاه خبری پلدختر لرستان