بانک‌های لرستان شرایط راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی را فراهم کنند


پاعلم 1400/04/24 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “محمد رزم” روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل استان اظهار کرد: قرارداد واگذاری شرکت پارسیلون که در سال ۸۲ با سه نفر منعقد شده است در سال ۹۴ فسخ و از مالکین و خریداران قبلی خلع ید و به شرکت آتیه دماوند واگذار شد.

وی با اشاره به دیون ۲۶۰ میلیارد تومانی شرکت پارسیلون‌ گفت: عمده دیون این شرکت متعلق به بانک‌های سپه، ملی و صنعت و معدن و همچنین شرکت آتیه دماوند است که مطالبات آن‌ها تبدیل به سهام شده و در حال حاضر این کنسرسیوم چهارگانه مالک شرکت پارسیلون محسوب می‌شوند.

وی بیان کرد: مقرر شد که از یک شرکت حسابرسی رسمی دعوت شود تا پیرامون اموال، موجودی و ارزش تجهیزات و دستگاه‌های فروخته شده و باقی‌مانده شفاف‌سازی همچنین طرح مطالعاتی جهت جایگزین کردن شرکتی متناسب با زیرساخت‌های پارسیلون بررسی شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت کارخانه ماشین‌سازی نیز اظهار کرد: رییس پیشین قوه قضاییه در سفر اخیری که به استان لرستان داشت، از این کارخانه بازدید کرد، در حال حاضر هلدینگ خزر برنده مزایده است و انجام مقدمات انتقال سهام و مالکیت به نام این هلدینگ در حال فراهم شدن می باشد وسه دستگاه مکانیکی خریداری شده نیز در گمرک موجود است که به محض ترخیص در کارخانه ماشین‌سازی مستقر و راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس شورای عالی قضایی لرستان افزود: کارخانه صدر فولاد نیز دیون زیادی دارد، ۲ سرمایه‌گذار جدید معاملاتی با مدیر اولیه داشته‌ و تعهد کردند که طی ۱۰ روز آینده کار را شروع کنن و ۲ دستگاه توربین نیروگاهی از خارج کشور برای این شرکت خریداری که با ترخیص از گمرک و استقرار در کارخانه، بخش ذوب آهن صدر فولاد نیز فعال خواهد شد.

رزم ادامه داد: با توجه به مصوبه‌های ستاد تسهیل، لازم است بانک‌های استان همچون بانک کشاورزی با استمهال تسهیلات، به خریداران جدیدفرصت داده شود تا ضمن راه‌اندازی واحدها، مطالبات را به مرور زمان پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی موظف به پیگیری سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی است، افزود: تاکید ریاست محترم قوه قضائیه نیز بر تحقق این مهم بوده و حمایت از تولید و رونق آن که از شاخصه‌های سند تحول و از حقوق عامه مردم است را پیگیری و در حفظ حقوق مردم تلاش خواهد شد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 × چهار =

0 دیدگاه