» فرهنگی » سینما و تئاتر » بازیگر سینما: خودم را جای کاراکتر منابع آثار اقتباسی می‌گذارم+ فیلم
بازیگر سینما: خودم را جای کاراکتر منابع آثار اقتباسی می‌گذارم+ فیلم
سینما و تئاتر

بازیگر سینما: خودم را جای کاراکتر منابع آثار اقتباسی می‌گذارم+ فیلم

1403/02/26 00


حسن ولیخانی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: اگر از کتابی که خوانده بودم، اقتباس سینمایی می‌شد آن را می‌دیدم تا میزان نزدیک بودنم به شخصیت را ببینم.

بازیگر «بچه مهندس ۳» افزود:‌ کتاب‌ها به من خیلی کمک می‌کردند که تصویرسازی کنم و اکنون هم که در حال کار هستیم، به روز بودن برای هر کسی لازم است. با فراگیر شدن فضای مجازی که تمرکز ما را گرفته از کتاب دور شده‌ایم.

ولیخانی گفت: حجم وسیع اطلاعاتی که در تلفن‌های همراه می‌گیریم معضل بزرگی است که جلوی تمرکز ما را می‌گیرد. تلاش می‌کنم خیلی از کتاب خواندن عقب نمانم.

چون پدرم پلیس بودم،‌ کتاب‌های پلیسی در خانه زیاد داشتیم

بازیگر «هفت سر اژدها» افزود:‌ چون پدرم پلیس بودم،‌ کتاب‌های پلیسی در خانه زیاد داشتیم. از کتاب های قاضی سعید تا سری کتاب های مایک هامر. کاراگاهی به نام لاوسون بود که خودم را جای او می‌گذاشتم.

ولیخانی همچنین درباره قهرمان‌سازی و قهرمان‌پروری در سینمای ایران گفت: سالهاست قهرمان نداریم. اکنون که گیشه در اختیار فیلم های کمدی است اصلا جواب نمی دهد و قهرمان های ما قهرمانان فیلم های کمدی شده اند. سالهاست جای خالی قهرمان های واقعی را احساس می کنیم. خیلی تلاش می شود تا انجام شود اما توجهی نمی شود. استادان، روانشناسان و جامعه شناسان باید در این باره بحث کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – محمد نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =

  • ×