ایجاد خانه محیط زیست کاهش آلودگی در پی دارد


پاعلم ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ دقیقه مطالعه
ایجاد خانه محیط زیست کاهش آلودگی در پی دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ایجاد خانه محیط زیست کاهش آلودگی در پی دارد.

سید عماد شاهرخی در مراسم افتتاح یکصد خانه محیط زیست لرستان که پنجم بهمن‌ماه صورت گرفت، با بیان اینکه مشارکت‌های مردم در کارها ایجاد فضای صمیمی را در بین مردم، خصوصا قشر نوجوان و جوان را در پی دارد، اظهار کرد: با آموزش در سطح مدارس می‌توانیم از همان ابتدا همیاران محیط زیست را با خودمان همراه کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات این‌چنینی می‌تواند کاهش آلودگی‌های زیست محیطی در روستاها، اراضی کشاورزی و کمک به جهاد کشاورزی در حوزه‌هایی مانند حفظ جنگل‌ها و مراتع را در پی داشته باشد اضافه کرد: ما هر چقدر بتوانیم اراضی جنگلی را حفظ کنیم هوای سالم تری را خواهیم داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: آلودگی‌هایی که بعضی مواقع به تهران و سایر شهرها از جنوب می‌رسد اگرجنگل‌های زاگرس نبودند زندگی  در سایر استان‌ها سخت‌تر  می‌شد.

شاهرخی با تاکید بر اینکه جنگل‌ها سرمایه‌های ملی هستند که بایستی به حفظ آنها کمک کرد گفت: مشارکت‌های مردمی از اهدافی است که سازمان حفاظت محیط زیست به دنبالش  آن هست و ما نیز و ما نیز در سازمان جهاد کشاورزی در این راستا توسعه جنگل با نهال را به خود مردم می‌سپاریم.

وی خاطرنشان کرد: صندوق‌های خرد زنان در روستاها می‌توانند به عنوان کانون‌های همیاران محیط زیست منظور شوند و هر جا کاری را در حوزه روستاها انجام می‌دهیم که منجر به اشتغال و تولید می‌شود این زمینه فراهم است که اینها را در قالب کانون‌های همیاران محیط زیست آموزش دهیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

Rating*

Choose a style: