انفجار گاز یک منزل مسکونی در بروجرد و اخبار کوتاه لرستان


پاعلم 1400/08/24 دقیقه مطالعه
انفجار گاز یک منزل مسکونی در بروجرد و اخبار کوتاه لرستان


انفجار گاز و تخریب یک واحد مسکونی

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاونت عملیات سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: نشت گاز شهری و انفجار ناشی از آن باعث تخریب یک منزل مسکونی و سوختگی شدید یکی از اهالی منزل شد.

نادر موسیوند با اشاره به حضور نیروهای امدادی آتشنشانی در محل افزود: علت این حادثه نشت و انفجار گاز شهری بود که باعث تخریب قسمت هایی از ساختمان و ترس و نگرانی اهالی شد.

وی تاکید کرد: در زمان نشت گاز باید شیر اصلی گاز را بست، در صورتی که کنتور برق در فضای آلوده به گاز قرار نداشته باشد برق را از فیوز اصلی قطع کرد و برای خروج هوای آلوده هرگز از پنکه، هواکش و سایر دستگاه ها استفاده نشود.

پلمب سه دستگاه آسانسور غیراستاندارد در خرم آباد

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: سه دستگاه آسانسور غیر استاندارد در ۲ مرکز پزشکی دولتی و یک مرکز تجاری خرم آباد پلمب شد.

مرضیه قنبریان اعلام کرد: تاییدیه های آسانسور دارای اعتبار یک ساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت های مجاز، عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تاییدصلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسور، مسوولیت حوادث و سوانح  احتمالی به عهده مالکان و مدیران ساختمان و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

وی بیان کرد: عقد قرارداد نصب، راه اندازی، سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان بروجردی

مدیر شعب خیریه آبشار عاطفه ها در لرستان گفت: ۱۰۰ سری جهیزیه به مناسبت میلاد امام حسن عسگری(ع) به نوعروسان بروجردی اهدا شد.

نرگس بیرانوند افزود: از ابتدای امسال ۴۶۰ سری جهیزیه شامل ۲ هزار و ۲۸۰ قلم کالا به ارزش ۲ میلیارد تومان توسط این موسسه خیریه در استان اهدا شده است.

وی اظهار داشت: ۱۱ هزار نفر در لرستان تحت پوشش حمایتی موسسه آبشار عاطفه ها هستند که خدماتی در خصوص تهیه مواد غذایی، مستمری برای ایتام، درمان و اشتغال دریافت می کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

19 + 6 =

0 دیدگاه

Choose a style: