انحراف در توزیع نهاده‌های کشاورزی لرستان به حداقل رسید


پاعلم 1400/08/23 دقیقه مطالعه
انحراف در توزیع نهاده‌های کشاورزی لرستان به حداقل رسید


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “اسفندیار حسنی مقدم” روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: سالم‌سازی توزیع نهاده های بخش کشاورزی یکی از برنامه‌های سازمان بوده  که اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: سالانه ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی، شامل ‌۳۰۰ هزار تن نهاده صنعت دام و  ۲۰۰ هزار تن صنعت طیور،  ۱۰۰ هزار تن نهاده های کشاورزی از جمله کود و یکهزار و ۳۰۰ تن سموم کشاورزی در لرستان توزیع می شود.

 وی ادامه داد: در سال های گذشته انحرافاتی در توزیع این نهاده ها وجود داشت اما با هوشمند سازی و استفاده از سامانه های توزیع، جلوی انحرافات گرفته شد و نهاده ها به سهولت در اختیار بهره برداران بخش کشاورزی قرار می گیرد.

حسنی مقدم اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های جهاد کشاورزی لرستان، استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بوده که طی سال گذشته با تشکیل ستاد توسعه سرمایه‌گذاری و با پیگیری های مناسب، بیش از یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه، در مرحله صدور مجوز، کلنگ زنی و یا در دست اجرا است.

وی گفت: نتایج این طرح ها طی یک تا ۲ سال آینده وارد سفره مردم خواهد شد و این مصداق کار جهادی و انقلابی است که در شرایط تحریم، کرونا، خشکسالی و در حالی که دولت با محدودیت منابع مالی و اعتباری مواجه بوده سمت و سوی کشاورزی لرستان رو به رشد بوده است.

۱۵۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در لرستان فعال است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × یک =

0 دیدگاه

Choose a style: