الشتر از بن‌بست خارج می‌شود


پاعلم 1400/03/21 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: تونل اسپژ مسیر الشتر تا بروجرد را ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کلنگ تونل اسپژ در الشتر به‌زودی به زمین خواهد شد که با احداث این تونل مسیر بروجرد- الشتر کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تونل استیژ مسیری است بین بروجرد و الشتر که قبل از انقلاب طراحی شده ولی اقدامی اساسی در این راستا انجام نشده بود.

نماینده مردم سلسله و دلفان خاطرنشان کرد: فاصله بروجرد- الشتر ۱۸۰ کیلومتر بوده که با احداث این تونل ۱۰۰ کیلومتر مسیر کوتاه‌تر و الشتر از بن‌بست خارج می‌شود.

ابراهیمی اضافه کرد: تونل اسپژ پروژه استراتژیک خوبی برای الشتر است که در طول ادوار گذشته این مسیر تونلی جز پروژه‌های عمرانی که در پیوست بودجه بودند، نبود.

وی بیان کرد: سال ۹۲_۹۳ بود که سه میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفته شد اما مشخص نیست که چقدر از این اعتبار تخصیص یافته است.

نماینده مردم سلسله و دلفان ادامه داد: در سال ۹۹ به دنبال مطالبه مردم این مهم پیگیری شد که به‌زودی پروژه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر یک جاده مستقیم از بروجرد به الشتر وجود دارد و صعب‌العبور بوده و در زمستان بسته می‌شود؛ با افتتاح این تونل مسیر کوتاه می‌شود.

وی تصریح کرد: احداث این پروژه در زمینه اقتصادی، توسعه و … منطقه نقش مهمی می‌تواند ایفا کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هفده − یازده =

0 دیدگاه