افزودن ۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌های لرستان


پاعلم 1400/06/06 دقیقه مطالعه
افزودن ۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌های لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان از افزودن ۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌های استان خبر داد.

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا که امروز ششم شهریورماه برگزار شد در جمع خبرنگاران، از لزوم افزایش آمادگی استان برای مقابله با پیک احتمالی کرونا در پاییز امسال خبر داد.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از استان‌های کشور در حال عبور از پیک پنجم کرونا بوده و وارد مرحله نزولی آن شده‌اند، اما طبق آمارهای ارائه شده، چندین استان از جمله لرستان و چند استان غربی کشور هنوز در مرحله سعودی پیک هستند.

 استاندار لرستان با بیان اینکه حتی احتمال افزایش مبتلایان در روزهای آتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در لرستان نسبت به گذشته ضرورت بیشتری پیدا کرده و مردم باید با استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات به کنترل شرایط کنونی و مهار بیماری کمک کنند.

خادمی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در پاییز امسال با پیک جدیدی از بیماری روبرو شویم که در همین راستا در ستاد استانی مصوب گردید تمهیدات لازم برای تهیه امکانات مورد نیاز اندیشیده شود.

وی بیان کرد: افزایش و تجهیز ۳۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت استان از طریق ایجاد بیمارستان‌های موقت، به‌عنوان یک راهکار در جلسه امروز مصوب شد که در همین راستا مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان از منابع ملی و استانی برای ایجاد این بیمارستان استفاده کنند.

استاندار لرستان در رابطه با بروز تخلفات احتمالی در حوزه اصناف و سایر مشاغل افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مکلف هستند در موضوع نظارت، کنترل و برخورد قانونی با متخلفین از دستورالعمل‌ها اقدامات لازم را اجرایی و در قالب کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا کار را با جدیت پیگیری کنند.

خادمی ادامه داد: از آنجا که رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخشی از حقوق مردم است، از هم استانی‌ها می‌خواهیم در صورت مشاهده نقض پروتکل‌ها که باعث تضییع حقوق آن‌ها می‌شود، نسبت به اعتراض و تذکر اقدام کرده و حتی موارد اعتراض خود را به مراجع ذیصلاح اعلام کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :