افزایش تسهیلات مسکن برای چهار هزار و ۱۵۰ واحد روستایی لرستان اعمال شد


پاعلم 1400/08/25 دقیقه مطالعه
افزایش تسهیلات مسکن برای چهار هزار و ۱۵۰ واحد روستایی لرستان اعمال شد


مسعود رضایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به طرح جهش تولید مسکن، سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت که این تسهیلات جدید به واحدهایی هم که از ابتدای امسال تشکیل پرونده داده اند تعلق خواهد گرفت.

وی وجود زمین مورد نظر در محدوده طرح هادی روستایی را از جمله شروط لازم برای بهره مندی از این تسهیلات برشمرد و  اظهار داشت: بر این اساس سقف اعتبار تسهیلاتی این واحدها از ۴۱۵ میلیارد تومان به ۸۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سود این تسهیلات چهار درصد است ادامه داد: علاوه بر این واحدها، پرونده هایی که از این پس برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی تشکیل می شود برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت به بانک معرفی خواهد شد.

به گفته رضایی سهمیه امسال لرستان نوسازی و مقاوم سازی هفت هزار واحد مسکونی است که صاحبان ۴ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به بانک‌های عامل معرفی و از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ نفر موفق به عقد قرارداد شده بودند و اکنون تسهیلات همه آنها ۲ برابر شده است.

وی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای مابقی متقاضیان و پرونده های جدید نیز امکانپذیر است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان همچنین گفت: میانگین مقاوم سازی واحدهای روستایی این استان بالای ۸۰ و میانگین کشوری ۴۸ درصد است.

رضایی تصریح کرد: لرستان دومین استان در مقاوم سازی مسکن روستایی می باشد و از سال ۹۸ تاکنون ۲۱ هزار واحد در قالب مسکن محرومان، بازسازی مناطق سیلزده و بهسازی مسکن روستایی را در دست اقدام داشته است.

وی با اشاره به اینکه از ۲ هزار مسکن محرومان یکهزار و ۸۶۰ واحد افتتاح شده و  ۱۴۰ واحد نیمه تمام است گفت: همچنین از مجموع ۱۳ هزار واحد نیازمند بازسازی نیز بیش از ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد تکمیل شده است.

رضایی افزود: در مجموع ۱۲۲ هزار واحد مسکن روستایی استان برای بازسازی و مقاوم سازی تعیین تکلیف شده و ساخت ۱۱۷ هزار واحد به اتمام رسیده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پانزده + شانزده =

0 دیدگاه

Choose a style: