استفاده از زبان هنر برای نقد، بسیار کارساز است


پاعلم 1400/05/21 دقیقه مطالعه
استفاده از زبان هنر برای نقد، بسیار کارساز است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید بر ظرفیت ویژه هنر برای نقد موضوعات مختلف، گفت: هرگونه اختلال در زمینه اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری مانع توسعه در تمام اشکال آن می‌شود.

احمد حسین فتایی در آیین تجلیل از شاعران پیشکسوت و فعال استان  که به همت معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل و با حضور محدود تعدادی از شاعران و ادبای استان در سالن جلسات شهید حیدریان اداره کل برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و آرزوی صحت و سلامت برای اصحاب فرهنگ و هنر استان، گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های که موفق به تحقق آن در نزدیک به دو سال گذشته شده‌ایم، تغییر نگاه مسئولین وزارتی نسبت به استان لرستان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تأکید بر اینکه هیچ بهانه‌ای برای ما پذیرفته نیست و همان‌گونه که استان‌های برخوردار کشور میزبان رویدادهای ملی هستند، ما نیز باید باشیم، تصریح کرد: در دیدارها و مکاتباتی که طی این مدت با وزیر و معاونین وزارت داشته‌ایم، علاوه بر تبیین و معرفی فرهنگ غنی، پیشینه، ظرفیت‌ها، پیشکسوتان و فعالان فرهنگ و هنر استان که در خط اعتلای فرهنگی استان هستند، زمینه میزبانی لرستان از رویدادهای مختلف ملی و منطقه‌ای را فراهم آورده‌ایم و در دو سال گذشته شهرستان‌های استان از جمله بروجرد، الیگودرز و خرم‌آباد میزبان رویدادهای مهمی بوده‌اند. 

وی افزود: تأثیر یک بیت شعر، یک سطر نثر و یک صفحه کتاب در بسیاری موضوعات از ساعت‌ها خطابه و سخنرانی بیشتر است و همه ما باید برای اعتلا و توسعه استان، همدل و متحد باشیم، واقعیتی که در لرستان با تنوع قومیتی گسترده به بهترین شکل ممکن محقق شده است.

فتایی در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی و کرونایی امروز با تلاش هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان، فعالیت‌های بسیاری هرچند به‌صورت محدود برگزار شد که موجب افزایش باورمندی مسئولین استان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری و تأثیر آن در سطح جامعه گردید.

در ادامه این جلسه معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، گفت: تعدادی از مدعوین و شاعران استان به دلیل شرایط کرونایی استان، در جلسه حضور ندارند که به این عزیزان و اساتید نیز دست مریزاد می‌گوییم.

رضا نیازی افزود: از سال گذشته و با نگاه و حمایت‌های ویژه مدیرکل و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و ادب استان، اقدامات متنوعی را انجام داده‌ایم که یکی از این آنها تجلیل و تقدیر از مفاخر، پیشکسوتان و فعالان استان است که انشاالله با مساعدتر شدن شرایط، در قالب آیین‌های گسترده تجلیل و در جریان برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها ادامه خواهد داشت.    

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :