استاندار:‍ ظرفیت تزریق واکسن در لرستان افزایش می‌یابد


پاعلم 1400/06/13 دقیقه مطالعه
استاندار:‍ ظرفیت تزریق واکسن در لرستان افزایش می‌یابد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سید” موسی خادمی” روز شنبه در جلسه استانی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: متاسفانه لرستان نسبت به سایر استان های کشور به لحاظ شرایط بیماری کرونا در وضعیت مطلوبی نیست و پیک بیماری هنوز به اوج خود نرسیده است. 
خادمی ادامه داد: در بسیاری از استان های کشور پیک بیماری به اوج خود رسیده و وارد روند نزولی شده‌اند، ولی در لرستان نمی‌توان با قطعیت گفت که به اوج پیک رسیده ایم و روند بیماری کماکان صعودی است. 
وی با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند،  افزود: کسب آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی که در فصل پاییز ممکن است با آن مواجه شویم، از نکات بسیار مهم مطرح شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بود که در این زمینه نیازمند ایجاد یک ظرفیت جدید برای مقابله با این حوادث هستیم.
استاندار لرستان تصریح کرد: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در هفته جاری حجم بالایی از واکسن وارد کشور خواهد شد و به تناسب آن استان‌ها باید ضمن دریافت سهمیه خود ظرفیت تزریق واکسن را بالا ببرند.
خادمی افزود: در لرستان شرایط برای تزریق روزانه ۱۵ هزار دز واکسن وجود دارد که باید با بهره‌گیری از تمام امکانات موجود، این ظرفیت را تا حدود ۳۰ هزار دز در روز افزایش دهیم تا بتوانیم سهمیه مناسب را در کشور کسب کنیم. 
استاندار لرستان در پایان تاکید کرد: دستگاه های اجرایی عضو ستاد استانی مقابله با کرونا همکاری همه جانبه خود را با دانشگاه علوم پزشکی حفظ نموده و با جدیت بیشتر نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی در سطح استان اقدام کنند.

اکنون تمامی ۱۱ شهرستان استان لرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :