ارسال ۷۰۰ اثر به جشنواره ملی «شوق مهارت»


پاعلم 1400/06/01 دقیقه مطالعه
ارسال ۷۰۰ اثر به جشنواره ملی «شوق مهارت»


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی شوق مهارت ویژه دانش‌آموزان کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

رقیه معتمدی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزبانی سومین جشنواره ملی «شوق مهارت» ویژه دانش‌آموزان کشور اظهار کرد: این جشنواره در سال اول با هدف خلاقیت تعلیمی ویژه معلمان مقطع ابتدایی سطح استان بود و در دومین سال با رویکرد مهارت‌آموزی دانش‌آموزان که از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است در سطح کشور به میزبانی لرستان برگزار شد.

معتمدی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید با حافظه محوری به سمت خلاقیت بروند، ادامه داد: تقویت خلاقیت دانش‌آموزان از اهداف شاخص جشنواره ملی شوق مهارت ویژه دانش‌آموزان است که در آموزش و پرورش، عرصه تعلیم و تربیت ابزار جدی برای ارتقای سرمایه انسانی است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان مخاطبان نظام آموزش و پرورش کودکان و نوجوان هستند و کارکرد آن تربیتی است در خصوص اهداف مهم برگزاری جشنواره شوق مهارت ۳ گفت: فراهم‌شدن زمینه ظهور، بروز و شکوفایی استعدادها و تقویت روحیه مهارت آموزی از اهداف شاخص جشنواره ملی شوق مهارت به شمار می‌رود.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره شوق مهارت ۳ را تا چهارم شهریورماه اعلام کرد و با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، تصریح کرد: این جشنواره سه محور ادبی، هنری و علمی برگزار می‌شود که محور ادبی در دو بخش مهارت خوانداری به معنای ارتقای سواد خواندن و محور نوشتاری است.

معتمدی با تأکید بر اینکه کرونا، عاشورا، انرژی، مدرسه با نشاط و بهداشت فردی موضوعات اصلی جهت ارسال آثار به جشنواره شوق مهارت ۳ هستند، ادامه داد: تاکنون از ۱۸ استان آثار متنوعی به دبیرخانه این جشنواره واصل شده است و آیین اختتامیه آن نیمه دوم شهریورماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :