اختصاص ۱۲ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز موزه‌های لرستان


علی بساطی نظری ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ دقیقه مطالعه
اختصاص ۱۲ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز موزه‌های لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اختصاص ۱۲ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز موزه‌های استان خبر داد.

زهرا بهاروند بیست و هفتم شهریور ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور توسعه، تجهیز و به‌روزرسانی سیستم‌های نگهداری موزه‌های استان این اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ موزه در سطح لرستان فعال هستند که در راستای نیازمندی‌های سالانه موزه‌های استان و همچنین سهولت بازدید گردشگران، عملیات تجهیز و نوسازی این موزه‌ها انجام شد.

بهاروند خاطرنشان کرد: به‌روزرسانی دوربین‌ها و سیستم‌های حفاظتی، ساخت طبقه دوم موزه کوهدشت، تعمیر در و پنجره‌های چوبی موزه قلعه‌مظفری سلسله، مرمت کف‌فرش آجری موزه زبان و فرهنگ لرستان در خرم‌آباد و ادامه تجهیز موزه نسخ خطی بروجرد در این عملیات صورت گرفته است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اظهار کرد: موزه‌ها نقش بسزایی در استحکام ریشه‌های ملی، مذهبی و تاریخی عموم مردم دارند.

وی بیان کرد: مرمت و نگهداری آثار فرهنگی به‌جا مانده از تمدن‌ها می‌تواند افزون بر تقویت هویت ملی و فرهنگی اعضای جامعه، ضامن بقای فرهنگ ایرانی برای نسل‌های کنونی و آینده باشد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

Rating*

Choose a style: