اختصاص بیش از پنج میلیارد برای تأمین آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی عشایر الیگودرز


پاعلم 1400/06/06 دقیقه مطالعه
اختصاص بیش از پنج میلیارد برای تأمین آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی عشایر الیگودرز


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از اختصاص پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تأمین آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی عشایر شهرستان خبر داد.

دکتر محمد خدابخشی اظهار کرد: جلسه‌ای با علائی مقدم معاون وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر کشور برگزار و تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه اختصاص پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تأمین آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی عشایر الیگودرز و اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان برای تأمین ۲۰ عدد تانکر ذخیره آب دو هزار لیتری مصوب شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: همچنین اختصاص تعدادی پنل تولید برق خورشیدی برای عشایر این شهرستان، تخصیص ۲ میلیارد تومان برای تکمیل پل چال چنار دورک، اختصاص یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان جهت رفع مشکل آب منطقه عشایری ریواسگان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم آبرسانی به اراضی خلیل‌آباد و آباریک در این جلسه مصوب شد.

خدابخشی اضافه کرد: در این جلسه پیشنهاد سه پروژه مطالعاتی نیز داده شد و شیر محمد حبییی از روستای وارک مسائل و مشکلات این روستا را به‌صورت تلفنی در جلسه با معاون وزیر مطرح کرد و رئیس سازمان امور عشایر قول داد مشکل روشنایی وارک با ارسال پنل‌های خورشیدی حل شود.

وی بیان کرد: در خصوص مطالبات مطرح شده منطقه عشایری ریواسگان در رابطه با آب شرب توسط آقایان کاظم پاراج و خداداد پازیار هم مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان اختصاص یافت.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :