اجرای مرحله نخست گاوداری ۶هزار راسی دلفان رو به اتمام است


پاعلم 1400/06/03 دقیقه مطالعه
اجرای مرحله نخست گاوداری ۶هزار راسی دلفان رو به اتمام است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سید موسی خادمی روز چهارشنبه دومین روز از هفته دولت طی بازدید از گاوداری ۶ هزار راسی دلفان  اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که طی سال های اخیر با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شده، اجرای طرح گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان دلفان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان شستا سرمایه گذار اجرای این طرح در شهرستان است اظهار داشت: این پروژه تاکنون به لحاظ فیزیکی پیشرفت بسیار مناسبی داشته و می توان گفت فاز نخست آن تقریبا به پایان رسیده است. 

وی تصریح کرد: تمامی دستگاه ها و تجهیزات مخصوص گاوداری تهیه شده و در حال نصب هستند و تجهیزات ساختمانی و سایر ملزومات نیز در حال تکمیل می باشد.

استاندار لرستان با تشکر از دست اندرکاران و مسئولان اجرای پروژه افزود: گاوداری ۶هزار راسی دلفان از جمله پروژه های بسیار خوب استان و متناسب با نیاز منطقه طراحی و اجرا شده است و به نوعی می توان گفت یکی از مزیت‌های شهرستان بشمار می‌رود.

خادمی خاطرنشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در ۱۵ کیلومتری محور نورآباد به نهاوند احداث شده است که با تکمیل آن برای ۱۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح سالانه ۳۵ هزار تن شیر و یکهزار تن گوشت قرمز به تولید شهرستان اضافه خواهد شد و با در نظر گرفتن قابلیت های موجود در منطقه، امکان ارتقای این پروژه به ۱۰ هزار راس نیز وجود دارد. 

استاندار لرستان تاکید کرد: این پروژه با توجه به پیگیری های خوبی که در ۲ سال اخیر انجام شده، از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است و انتظار می رود به زودی بهره برداری شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :