آماده کشتار بودن بیش از ۳۰۰۰ تن مرغ در مرغداری‌های لرستان


پاعلم 1400/06/18 دقیقه مطالعه
آماده کشتار بودن بیش از ۳۰۰۰ تن مرغ در مرغداری‌های لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از آماده کشتار بودن بیش از ۳۰۰۰ تن مرغ در مرغداری‌های این استان تا ۱۰ روز آینده خبر داد.

اسفندیار حسنی‌مقدم در جلسه کارگروه استانی تنظیم بازار مرغ اظهار کرد: طی ۱۰ روز آینده بیش از ۳۰۰۰ تن مرغ در مرغداری‌های استان آماده کشتار خواهد بود که این میزان دو برابر نیاز استان است و بر اساس جلسه کارگروه استانی تنظیم بازار ۵۰ درصد مرغ تولیدی مازاد بر نیاز استان، ذخیره‌سازی، قطعه‌بندی و یا به‌صورت زنده به استان‌های هم‌جوار حمل می‌شود.

وی افزود: به منظور حمایت از تولید گوشت مرغ و تنظیم شبکه‌های توزیع و رفع مشکل انباشت مرغ تولیدی در واحدهای مرغ گوشتی استان، طی چند روز آینده خروج مرغ گرم کشتاری با مجوز از کشتارگاه‌های لرستان به سایر استان‌های دارای کمبود تولید مرغ مجاز است.

حسنی‌مقدم اضافه کرد: به علت محدودیت مرغ تولیدی به صورت زنده به ویژه مرغ تولیدی با وزن زنده پایین به کشتارگاه‌های طیور استان‌های همجوار با مجوز دامپزشکی استان صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: به منظور استفاده از ارزش افزوده ناشی از قطعه‌بندی گوشت مرغ، واحدهای دارای مجوز قطعه‌بندی داخل استان تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که در تامین مرغ مصرفی استان با مشکل مواجه نشویم عملیات قطعه‌بندی با رعایت قیمت‌های مصوب می‌توانند انجام دهند.

وی تأکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان موظف است برای خرید و ذخیره‌سازی گوشت مرغ سویه آرین با نرخ مصوب ۲۶۰۹۶ ریال و نگهداری آن به‌صورت منجمد در سردخانه‌های استان اقدام کنندد تا در مواقع لزوم روانه بازار مصرف شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :