» آرشیو » آلودگی کارخانه سیمان شهرستان دورود برای همیشه رفع می شود
آلودگی کارخانه سیمان شهرستان دورود برای همیشه رفع می شود
آرشیو - اخبار

آلودگی کارخانه سیمان شهرستان دورود برای همیشه رفع می شود

1403/03/25 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند روز جمعه اظهار کرد: این کارخانه طی ۲ سال گذشته به علت عدم تعمیرات الکتروفیلترهای فاز سه در ادوار گذشته، ضمن ایجاد آلودگی، باعث نگرانی شهروندان دورودی شده بود که با پیگیری‌های مستمر قضایی آلودگی شدید و دایمی این کارخانه در ابتدای امر، به آلودگی‌های مقطعی تبدیل شد اما همچنان شرایط مناسب نبود.

وی افزود: با ادامه پیگیری‌های سال گذشته و اوایل امسال، قطعات مورد نیاز خریداری شده و با توقف حدود یک ماهه(در یکم تیر ماه) این امر مهم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به وارد کردن کامل قطعات جایگزین و اعلام زمان توقف این کارخانه برای تعمیرات اساسی الکتروفیلترها، از تلاش‌های استاندار لرستان، امام جمعه، فرماندار و دستگاه قضا و شورای تامین شهرستان دورود در انجام این مهم قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که با این تعمیرات اساسی، آلودگی فاز سه کارخانه سیمان به طور کامل برطرف شود.

سالاروند با اشاره به لزوم پیگیری اجرای فاز چهار کارخانه و خروج کامل این صنعت از محدود شهری دورود مطابق ماده ۱۴ قانون هوای پاک بر مسوولیت‌پذیری مدیران این کارخانه برای ایجاد فیلتراسیون هیبرید به منظور رفع همیشگی و بدون برگشت آلودگی این کارخانه به عنوان قدیمی‌ترین صنعت استان تاکید کرد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی زاده

به این نوشته امتیاز بدهید!

حجت بساطی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

  • ×