» آرشیو » آغاز برداشت گندم و کلزا از مزارع پلدختر به گزارش پایگاه خبری پاعلم|
آرشیو - اخبار

آغاز برداشت گندم و کلزا از مزارع پلدختر به گزارش پایگاه خبری پاعلم|

1403/03/01 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ احمدرضا ساتیاروند امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: برداشت محصول گندم در مناطق جنوبی شهرستان از مورخه ۲۲/‏۰۲/‏۱۴۰۳‬ و برداشت کلزا نیز در مورخه ۲۴/‏۰۲/‏۱۴۰۳‬ آغاز شده که عملیات برداشت گندم در مناطق سردسیر شهرستان پلدختر تا پایان خردادماه سال جاری ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه شش کمیسیون، خرید کلزا و گندم مازاد بر نیاز کشاورزان پلدختر را خریداری می‌کنند، افزود: پنج کمیسیون از این تعداد مربوط به تعاون روستایی و یک کمیسیون مربوط به بخش خصوصی است و کشاورزان می‌توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز مذکور تحویل دهند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر، افزود: پیش‌بینی می‌شود باتوجه‌به سال زراعی نرمال جاری، میزان برداشت گندم حدود ۲۷ هزار تن باشد.

ساتیاروند از کشاورزان درخواست کرد به میزان رطوبت گندم تولیدی در هنگام برداشت توجه کرده و از برداشت گندم با رطوبت بالای ۱۲ درصد خودداری کنند چرا که مراکز خرید تضمینی از دریافت آن خودداری می‌کنند.

وی به موضوع بااهمیت سوزاندن بقایای محصولات و کاه و کلش بعد از برداشت نیز اشاره کرد و گفت: کشاورزان عزیز شهرستان از سوزاندن بقایای گیاهی بعد از برداشت کاه و کلش جداً خودداری کنند تا به کشاورزی و محیط‌زیست آسیب وارد نشود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر، بیان کرد: نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

ساتیاروند، گفت: در سال گذشته میزان خرید تضمینی گندم شهرستان ۳۲ هزار تن و کلزا ۲۳۱ تن بوده است و از آغاز خرید تضمینی تا تاریخ امروز میزان خرید تضمینی گندم شهرستان ۲۳۰۰ تن و کلزا ۲۰۰ تن بوده است.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

  • ×