آب شرب یکهزار و ۳۰۰ روستای لرستان از چشمه تامین می‌شود


پاعلم 1400/04/16 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حمیدرضا کرموند روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد:  با برنامه‌ریزی هایی که  آبفا سال گذشته در خصوص مدیریت بحران و پدافند غیرعامل انجام داده اکنون نسبت به مقابله با شرایط تنش آبی از آمادگی نسبی برخوردار است.

وی افزود: این شرکت سال گذشته اقدام به خرید تجهیزات مدیریت بحران به ویژه تانکرهای آبرسان به تعداد لازم جهت مواقع اضطراری کرد و طبق پیش بینی های چندماه گذشته، برای شرایط سخت تامین آب شرب باتوجه به افزایش گرما و پایداری ویروس کرونا آماده شد.

وی گفت: در این راستا تلاش شد از تمامی ظرفیت های شرکت آبفا به ویژه امکانات تاسیسات شهری برای مقابله با چالش‌های آبی در روستاها اقدام شود.

مدیرعامل آبفای لرستان اظهار کرد: حدود یکهزار و ۳۰۰ روستای لرستان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب نیستند و آب شرب مورد نیاز را به صورت خودگردان از چشمه هایی که خود مدیریت آن را بر عهده دارند تامین می‌کنند.

کرموند گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط سخت تنش آبی و افزایش بی سابقه گرما اکثر این چشمه ها دچار مشکل شده اند و یا در ادامه فصل تابستان با کاهش آبدهی و یا خشک شدن مواجه خواهند شد. 

وی ادامه داد: این روستاها در حال حاضر دارای مشکلات زیادی در بحث تامین آب هستند به همین دلیل با توجه به رسالت شرکت آبفا مبنی بر تامین آب شرب همه شهروندان و روستائیان، در صورت درخواست از سوی بخشداران و دهیاران ، همکاران ما نسبت به تامین آب شرب این روستاها اقدام می نمایند. 

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

سه − 3 =

0 دیدگاه